Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Zeiss OPMIpico

Skontaktuj się z nami
Został stworzony z myślą o potrzebach gabinetu stomatologicznego.Do najwyższej jakości optyki apochromatycznej gwarantującej obraz jasny i o wysokim kontraście, dołączono szereg rozwiązań, które zapewniają łatwość, komfort i bezpieczeństwo pracy.
   Mikroskop OPMI Pico może pracować z oświetleniem halogenowym oraz ksenonowym, które daje światło o temperaturze barwowej zbliżonej do światła dziennego. W obu przypadkach mikroskop wyposażony jest w system szybkiej wymiany lampy, co pozwala zawsze zakończyć zabieg bez konieczności używania narzędzi do wymiany czy ryzyka poparzenia gorącą, przepaloną lampą w trakcie jej wymiany. W obu przypadkach lekarz ma możliwość regulacji natężenia oświetlenia w bardzo prosty i komfortowy sposób. Pokrętło regulacji natężenia znajduje się na ramieniu tuż nad tubusem operatora – zawsze pod ręką, a podniesienie głowicy do góry wyłącza automatycznie oświetlenie.
  Kolejnym unikalnym rozwiązaniem jest możliwość zintegrowania w głowicy mikroskopu kamery video. Pełna dokumentacja zabiegu stała się już standardem. Jednak dotąd wyposażenie video montowane na mikroskopie ograniczało jego ruchomość i pole widzenia, a kable połączeniowe narażone były na przypadkowe uszkodzenia. W mikroskopie OPMI Pico chip kamery, sterownik jak i kable są schowane w głowicy i statywie, co eliminuje wszelkie niedogodności.

Dane techniczne:
1. Optyka apochromatyczna
2. Obiektyw:
    • 250 mm z funkcją fine focus
3. Tubus / Okulary
    • tubus ukośny f = 170 mm / tubus uchylny 180
    • okulary szerokokątne 12.5 × 4.
Powiększenie:
    • pięciokrotny zmieniacz powiększeń (3.4 / 5.1 / 8.5 / 13.6 / 21.3)
5. Ogniskowanie:
    • manualnie w obiektywie (fine focus) w zakresie 13 mm
6. Oświetlenie:
    • światłowodowe, halogen 12V, 100W
    • szybka wymiana na lampę zapasową poprzez naciśnięcie przycisku
    • regulacja natężenia oświetlenia w ramieniu statywu
    • automatyczne wyłączanie oświetlenia w pozycji spoczynkowej
    • (maksymalnie uniesione ramię statywu)
7. Statyw podłogowy S 100 – jezdny, sufitowy lub ścienny
 
 
Dokładamy wszelkich starań, aby podane zdjęcie i opis były w pełni prawidłowe i kompletne. Niestety, nie możemy zagwarantować, że podane dane nie zawierają pomyłek i błędów, które jednak nie mogą być podstawą do ewentualnych roszczeń. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z działem handlowym.
Skontaktuj się z nami X